top of page

6897 MAAL BEDANKT!

Onze eerste deelname als goed doel aan Music for Life was een succes. Afgelopen kerstperiode werden zeven geldinzamelacties georganiseerd voor ADO Icarus. Die waren samen goed voor welgeteld 6897 euro. Er werd gebowld, gefietst, gebakken, geknutseld, auto’s gewassen, … niets was onze vrijwilligers teveel. ADO Icarus is ontzettend blij met het geleverde werk.


BOWLING FOR LIFE


Een eerste initiatief werd opgezet samen met de Corda Campus, dit is de site in Hasselt waar onze hoofdzetel gevestigd is. Het gaat om een bowlingtoernooi, waarop alle bedrijven van de campus werden uitgenodigd. De datum bleek wat ongelukkig te vallen – op 15 december, dus op de nationale stakingsdag, maar dat weerhield elf ploegen er niet van om toch naar Bowling Champion in Zonhoven te komen en te strijden voor de wisseltrofee tijdens deze eerste ‘ADO Cup’. Bedrijven als Mobile Vikings, LRM en Jabil stuurden een delegatie. Maar het waren uiteindelijk de mannen van het softwarebedrijf ‘Jforce’ die de trofee wegkaapten. Bij Jforce maken ze software die dient om betalingen te doen. Ze denken ook systemen uit om wedstrijden te organiseren met klantenkaarten. Personeel dus met een hoofd voor computerzaken. Toch weerhield dat hen niet om iedereen te verpletteren. De wisseltrofee mag een jaar prijken in de Jforce kantoren op de Corda Campus. Nu al staat vast dat er volgend jaar een vervolg zal komen op het tornooi. Deze eerste editie leverde een mooie 792 euro op.


WIELERTOCHT


Maar de sportiviteit van ons eigen ADO personeel reikte op 21 december 2014 nog verder. Vijf collega’s, Jean-Pierre, Marc, Patrick, Luc en Maarten, en één ‘aangetrouwde’ collega, Filip, fietsten bijna honderd kilometer. Onze wielerhelden vatten hun tocht aan op de Corda Campus, en reden helemaal tot De Schorre in Boom, waar op dat moment Music For Life plaatsvond. Dat leverde hen uiteindelijk maar liefst 4045 euro op, o.a. van vrienden en bedrijven uit de buurt en van toeleveranciers van onze vzw. De mannen kregen ook gratis outfits van Bioracer.

Het was een zware tocht. Het was koud, het regende en er stond veel wind. Collega Maarten, die in een rolstoel zit, nam deel met de handbike. Aangekomen in De Schorre mocht Maarten bovendien aan de microfoon tegen StuBru presentator Sam De Bruyn vertellen wat ADO Icarus doet en hoeveel de wielertocht heeft opgeleverd. Om de dag af te sluiten, lieten ze met hun aangevraagde plaat - ‘Heaven nor hell’ van Volbeat- de Boomse grond nog drie minuten daveren. Proficiat collega’s, met jullie mooie prestatie!ZELFGEMAAKT GEBAK, WENSKAARTEN EN EEN LEVENSECHTE POP


Ook vanuit de hoek van onze zorggebruikers kwamen er leuke acties! Miet Boonen uit Hasselt verkocht handgemaakte wenskaarten en lekker gebak zoals kerststronk en gateau. Ze werkte keihard en tot in de late uurtjes. Ook haar assistenten en haar moeder, die hielp bij het bakken, verdienen zeker een pluim. Zowel de kaarten als het gebak bleken een groot succes, want ze brachten maar liefst 600 euro in het laatje. Miet: “Het geeft een goed gevoel dat ik iets kan terug doen voor de vzw, die mij zo goed ondersteunt. Ik hoop dat ik hiermee heel wat andere zorggebruikers kan inspireren, om volgend jaar ook op hun manier geld in te zamelen voor ADO Icarus.”En waar Miet bedreven is in het bakken en knutselen, houdt zorggebruikster Sylvia Van der Veken, ook uit Hasselt, er een heel andere hobby op na. Zij maakt rebornbaby’s. Het zogenaamde ‘rebornen’ is jaren geleden in de VS ontstaan. Rebornbaby’s zijn echte collector items omdat iedere pop uniek is. De bedoeling van rebornen is dat er uit een gewone ‘vinyl’ baby of een speciale reborn kit een zo echt mogelijke baby gemaakt wordt. Sylvia verkocht baby Maurice via opbod op Facebook. Dat leverde 165 euro op, een bedrag dat integraal naar ADO Icarus gaat.

CARWASH FOR LIFE
Ook in West-Vlaanderen werd er aan ADO Icarus gedacht. Een aantal vrienden van zorggebruikster Vienna Lootens sloegen de handen in elkaar en vroegen aan iedereen in de regio Poeke – Lotenhulle (vlakbij Aalter) om met hun vuile wagen langs te komen. Met een paar gezinnen hielden ze een ‘carwash for life’ voor onze vzw. Dat bracht maar liefst 1040 euro op!


HET COOKIES FIRST TEAM


Regiomanager ad interim van Diest, Christel Croes organiseerde samen met haar twee zoontjes Maxim en Xander de actie ‘Cookies First Team’. Op die manier wilden zij de ADL-assistenten van de vernieuwde cluster in Diest ondersteunen. “De assistenten staan iedere dag klaar om mensen met een fysieke beperking te helpen in hun zelfstandig leven”, zo vertelt Christel Croes. De actie vond ook plaats in de dienst in Diest. “Cookies First ging niet zomaar over een ‘cookie’ verkopen, maar om een ‘social cookie’. Wij praatten met de mensen en zorgden voor een leuk gesprek. Hier en daar verkochten we amandelcakejes en hondenkoekjes voor de hulphonden”. Deze originele manier van geld inzamelen leverde 155 euro op.


In Hasselt ten slotte zamelde de buitenschoolse kinderopvang van de stad 100 euro in voor ADO Icarus. Dat is te danken aan de coördinator van de opvang, Ramona. Als dochter van onze algemeen directeur Eddy Denayer is zij goed op de hoogte van het reilen en zeilen van onze vereniging, en onze noden.


Mogelijk zijn we zelf niet van alle acties op de hoogte, en vergeten we er nog eentje. Via deze weg willen we ons alvast hiervoor verontschuldigen en iedereen bedanken!Het staat vast dat de editie van 2014 dit jaar opvolging krijgt. Hopelijk met nog méér acties. Bij deze dus alvast een oproep aan al onze werknemers, zorggebruikers en sympathisanten om de warmste week van 2015 nóg warmer te maken dan die van het voorbije jaar!

In de kijker
Recente berichten
Archief
Zoeken op trefwoord